ANASAYFA
TV PROGRAMLARI
PROGRAMLAR
YAYIN AKIŞI
CANLI YAYIN
24 RADYO
REKLAM
İLETİŞİM VE KÜNYE


Hadi hayırlısı

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Müdürlüğü, Ankara-Tatvan turistik tren seferlerinin başladığını duyurdu.

Seyahat severler tren seferlerin başlamasını bekliyordu ve beklenen müjde geldi. Hatta, Tatvan turistik treni için bireysel bilet satışlarının başladığını duyuruldu. Beklenen haberdi...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı TCDD (Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları) Müdürlüğü, X hesabından Ankara-Tatvan turistik treni için bireysel bilet satışları başladığını duyurması mutlu etti.

Bilet satışlarının üst sınır olmaksızın grup taşımalarına da açık olacak olan seferlere 17 Nisan itibarıyla Ankara'dan Bitlis'in Tatvan ilçesine yola çıkılacağı belirtildi. 17.04.2024-12.06.2024 arasında her çarşamba Ankara'dan 15.55'te hareket edecek olan turistik tren, gezi amaçlı Elazığ'da 4 saatlik duruş yapacak ve son durak olan Tatvan'a ise saat 19.16'da varacak.

19.04.2024-14.06.2024 arasında ise her cuma Tatvan'dan 06.35'te hareket edecek olan turistik trenin, gezi amaçlı Palu'da 3 saat, Elazığ'da 4 saat, Kayseri'de 3 saat duruş yaptıktan sonra Ankara'ya saat 17.11'de varacağı belirtildi.

Bölgenin tarihi ve turistik yerlerin gezilmesi, görülmesi açısından önemli. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Abdulkadir Uraloğlu, Diyarbakır ziyaretinde 24 TV'ye yaptığı özel açıklamada bunun müjdesini vermişti. Yapılan her hizmet bölgenin ekonomik gelişmesi açısından önemli.


Yazarın diğer yazıları