ANASAYFA
TV PROGRAMLARI
PROGRAMLAR
YAYIN AKIŞI
CANLI YAYIN
İLETİŞİM
REKLAM
KÜNYE


Evlatları için dökülen gözyaşları

Diyarbakır HDP İl binası önünde 3 Eylül 2019 dağa götürülen evlatları için nöbet tutan ailelerin başlattığı kararlı duruş devam ediyor. Her geçen gün sayıları artan anne ve babalar, evlatları için gözyaşları dökmeye devam ediyor. Kimisi 5, kimisi 10, kimisi yıllardır evlatlarını göremedi. Evlat hasretiyle yanıp tutuşan ailelerden 46'sının bu hasreti biterken, diğerlerinin gözleri evlatlarının geleceği günde.

Yağmur, çamur, kar demeden nöbetlerini sürdüren aileler adeta bir sembol haline geldi. Onların kararlı duruşları ile dağa çıkış yolu adeta kapandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve birçok bakan, siyasi parti ile sivil toplum örgütü temsilcisi onları bu nöbetleri sürecince yalnız bırakmadı. Aileler, sadece Diyarbakır'da değil, Almanya, Şırnak, Hakkari ve Van'da bu eylemlerini sürdürerek seslerini yükseltti. Nöbette bulunan 369 aile, ilk kez evlatlarına mektup yazdı;

"Evlatlarımıza açık mektubumuzdur;

Değerli evlatlarımız, sizler halen biz anne ve babaların mis kokulu birer kıymetlisisiniz. Bizlerden ayrı kaldığınız her gün bizim için bir ölüm ve zulümdür. Bir anne ve babanın kendi canından çok sevip esirgerken, bin bir türlü hile, yalan ve oyunlarla sizleri ciğerimizden koparan alçak, Emperyalist, siyonist ve Türkiye düşmanı terör örgütü PKK ve uzantıları, bugün yine gerçek yüzünü bir daha göstermiştir. Bugün İsrail'in Gazze'de yaptığı cinayetlerin arkasında yine bu hain terör örgütü şebekesi ve arkasındaki ABD, AB ve İsrail çıkmıştır. Korkak Siyonistler her şeyi para ile yapacağını düşündüklerinden PKK terör örgütü içerisinden para karşılığında savaşacak eleman arayışı içerisine girmiştir. Amacı para karşılığında bir katil ve psikopat ordusu kurup mazlum insanları kadın, çocuk, genç, yaşlı demeden katletmektir. Evlatlarımız sizden isteğimiz bu gerçeği görüp, bu katillerin amaçlarına alet olmamanız ve ilk fırsatta terör örgütünden kaçarak ait olduğunuz yere anne ve babalarınızın, ailenizin yanına dönmektir."

Evlat hasreti nedeniyle hasta olan, vefat eden ve acı çeken aileler, bunların son bulması için ellerini sürekli açarak dua ediyor. Evlat nöbetindeki çadıra gelen aileler gözlerinin önündeki çocukların fotoğraflarına bakarak sürekli ağıtlar yakıyor.

Onlar için yaşamın anlamı evlatlarının geldiği gündür...


Yazarın diğer yazıları