ANASAYFA
TV PROGRAMLARI
PROGRAMLAR
YAYIN AKIŞI
CANLI YAYIN
24 RADYO
REKLAM
İLETİŞİM VE KÜNYE

Belgin Buket Aytekin

Gıdanın takviyesi

Şu sıralar sosyal medya da çok sık önüme düşen bazı reklamdan bahsetmek istiyorum "gıda takviyeleri". Bütün gün bir sürü bilgi kirliliğinin olduğu "şunu kullanmalısınız, şunu yemelisiniz, şunu içmelisiniz" gibi videolara maruz kalıyoruz. İleride insanlar sadece hapla beslenecekmiş dedikleri bu o

Yazının devamı..
Yeni pandemi sosyal medya bağımlılığı

Yapılan araştırmalara göre dünya nüfusunun yüzde 65'i sosyal medya kullanıyor. .En fazla kullanılan platformlar Facebook, Youtube ve Instagram. Türkiye'de sosyal medya kullanımına gelecek olursak bir kişi günde ortalama 3 saatini sosyal medya mecralarında harcıyor.

Tehlike öyle boyutlardak

Yazının devamı..
Bozkurt duruşlu Türkler

A Milli Futbol takımımızın başarıları bir anda Türk'e düşman herkesi kızdırdı anlaşılan son günlerde sahada önünü kesemedikleri futbolcularımızı saçma sapan gerekçelerle suçlayıp başarılarına gölge düşürmeye çalışıyorlar. En bariz örneği de milli futbolcumuz Merih Demiral'ın yaşadığı gol sevinci

Yazının devamı..
DÜNYAEVİ

"Evlen pişman olursun; evlenme, ona da pişman olursun; evlen ya da evlenme, İkisine de pişman olursun ya evlenirsin ya da evlenmezsin, Her ikisine de pişman olursun."( Kierkegaard,2013; 8)

Danimarkalı filozofun bu sözü, herhalde son dönemde her ortamda herkes tarafından bolca konuşulan evl

Yazının devamı..
Türk ve Türkiyeli kavramları üzerine

Türk kimdir,kime denir? Önce kelime anlamıyla başlayacağım. Türk adı ilk kez Gök Türk dönemine ait yazılı belgelerde ortaya çıkmakta ve Türük haline de rastlanılmaktadır. Bu ad sonra tek heceli hale dönüşerek, Türk halini almıştır. Türk adı başlangıçta tekil ve çoğul olarak kullanılmıştır. Anlam

Yazının devamı..
Korkum değil, korklum*

(*Eski Türk destanlarında geçen "güzelim, sevdiğim" manasına gelen kelime)

Bu aralar sosyal medya mecralarında ve gündelik hayat konuşmalarında evlilik ve öncesi kadın erkek rolleri üzerinden kıyasıya bir tartışma yaşanmakta. İnsanlar birbirlerini bulabildiği en sert kelimelerle eleştirmek

Yazının devamı..
Yapay zeka memleketin neresi?

Son zamanlarda sürekli duyduğum bir platform var. Özellikle öğretmenler bu durumdan çok şikayetçi iken öğrenciler için bulunmaz nimet durumuna gelmiş bir uygulama. Şuan Türkiye'de kullanılan hali aslında demo kıvamında.Denedim ve baktım yapay zeka ne kadar yapay, ne kadar doğal ve doğru.

C

Yazının devamı..
AREFE ÇİÇEKLERİ

"Allah'ın kendilerine rızık olarak verdiği (kurbanlık) hayvanlar üzerine belli günlerde (onları kurban ederken) Allah'ın adını ansınlar. Artık onlardan siz de yiyin, yoksula fakire de yedirin." (el-Hac, 22/28)

Türk toplumunun özellikle genç nüfus ve popüler kültür fenomenlerinin kurba

Yazının devamı..
Babalık Günü

Babalar günü her Haziran ayının üçüncü haftası olarak kutlanıyor. Merak ettim babalar günü dayatmasını kim yapmış acaba diye ve araştırmaya koyuldum. Aslında yanılmadığım bir sonuca ulaştım.

Hikaye 1900'lü yıllara kadar uzanıyor. Rivayetelerden biri ABD'nin eyaleti olan Virginia'da ortaya

Yazının devamı..
FİLİSTİN VE AİDİYET

Filistin toprakları , Filistinlilere aittir...

Öncelikle aidiyet kavramıyla başlayalım. Nedir bu aidiyet?

"Ait olma" kavram Türk Dil Kurumu'na göre şöyle ifade ediliyor "ilgilendiren , ilişki, ilişik, ilgili" , "Aidiyet" ise "ilişkilik, ilgi" olarak tanımlamakta.

Psikolojik ola

Yazının devamı..
"NİŞAN TAŞI"

Günümüzde çoğu kişi için sadece bol magazinli bir semtimizi akla getirse de başlığımız esasında Türk'ün en eski gelenek ve sporunun tarihe ışık tutan abidelerini ifade etmektedir.

Ok ile yayın birlikteliği insanlık tarihi kadar eskiye dayanmaktadır. Yapılan arkeolojik araştırmalar bunu kan

Yazının devamı..
Hoşgörünün Kat(i)li

Ey Kudüs, Allah'ın seçtiği toprak ve onun kullarının vatanı, senin duvarlarından dünya, dünya oldu. Ey Kudüs, sana doğru inen çiy bütün hastalıkları iyi ediyor, çünkü geldiği yer Cennet'in bahçeleri. Hadis-i Şerif, Hazreti Muhammed (SAV)

1948 yılının Mayıs akşamı, gaydaların ve postalların

Yazının devamı..