ANASAYFA
TV PROGRAMLARI
PROGRAMLAR
YAYIN AKIŞI
CANLI YAYIN
24 RADYO
REKLAM
İLETİŞİM VE KÜNYE

Sinagog ile kiliseye silahlı saldırı! Çok sayıda ölü ve yaralılar var

HABER MERKEZI - | Son Güncelleme Tarihi:
Sinagog ile kiliseye silahlı saldırı! Çok sayıda ölü ve yaralılar var

Rusya'nın Dağıstan bölgesindeki bir sinagog ve iki kiliseye terör saldırısı düzenlendi. Yaşanan çatışmalarda 6 polis ve 1 papazın öldürüldüğü bildirildi. Öte yandan 4 terörist etkisiz hale getirilirken, 12 kişinin de yaralandığı açıklandı.

Rusya'nın Dağıstan bölgesindeki silahlı saldırılarda 6 polis ve bir papaz öldü. Bölgeden son gelişmeleri AA Moskova Muhabiri Dmitri Chirciu aktardı:

Rusya İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, bugün TSİ 18.00 sularında Mahaçkale ve Derbent şehirlerinde kimliği belirsiz silahlı kişilerin saldırı gerçekleştirdikleri belirtildi.

Saldırganların Mahaçkale'deki bir polis noktasına ve Derbent'teki iki kilise ve bir sinagoga saldırdıkları bilgisine yer verilen açıklamada, polislerden 6'sının hayatını kaybettiği, 12'sinin yaralandığı kaydedildi.

Bir papazın da yaşamını yitirdiği aktarılan açıklamada, güvenlik güçleri ve saldırganlar arasında silahlı çatışmanın sürdüğü aktarıldı.

Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde Derbent'teki sinagogda yangın çıktığı görülüyor.

Dağıstan İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada da 4 saldırganın etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

SİNAGOGTA YANGIN ÇIKTI

Çatışma sonrası sinagogda yangın çıkarken, itfaiye ekipleri yangına müdahale etti.

Bölge yetkilileri ve soruşturma komitesi üyelerinin de yer aldığı bir ekip kriz masası oluşturdu. Rusya Soruşturma Komitesi tarafından bölgeye uzmanlar gönderilirken, saldırganların kimliklerinin tespit edilerek yakalanmaları için bölgede çalışma başlatıldığı aktarıldı.

HABERİN VİDEOSU