ANASAYFA
TV PROGRAMLARI
PROGRAMLAR
YAYIN AKIŞI
CANLI YAYIN
İLETİŞİM
REKLAM
KÜNYE

Yusuf Alabarda savunma sanayiini işaret etti: “Türkiye tehdit edilebilecek noktayı geçti”

Güncelleme Tarihi:
Yusuf Alabarda savunma sanayiini işaret etti: “Türkiye tehdit edilebilecek noktayı geçti”

24 TV “Masada Ne Var?” programında 24 TV Haber Müdürü İbrahim Güneş'in sorularını cevaplayan Akşam Gazetesi Yazarı Yusuf Alabarda, Türkiye'de savunma sanayiinin %80'e ulaştığının altını çizerek “Türkiye, savunma sanayii ürünleri noktasında tehdit edilebilecek noktanın çok ötesine geçti” ifadelerini kullandı.

Akşam Gazetesi Yazarı Yusuf Alabarda, 24 TV'de yayımlanan "Masada Ne Var?" programında 24 TV Haber Müdürü İbrahim Güneş'in sorularını cevapladı. Yazar Alabarda, Türkiye savunma sanayii ürünlerine dikkat çekerek önemli değerlendirmelerde bulundu.

"TÜRKİYE, TEHDİT EDİLEBİLECEK NOKTAYI GEÇTİ"

Türkiye'de savunma sanayiinin %80'e ulaştığının altını çizen Alabarda sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye, savunma sanayii ürünleri noktasında tehdit edilebilecek noktanın çok ötesine geçti. Türkiye'de savunma sanayi ürünlerinin yerli ve milli olma oranları %80'e ulaştı. Özellikle akıllı mühimmat, seyir füzeleri ve insansız sistemler gibi hususlar hepimizin gözü önünde cereyan ediyor.

"HEPSİ BİRBİRİNİN İSPATIDIR"

Türkiye'deki savunma sanayii yüzde 80'lere ulaşmamış olsaydı; biz bugün ne Libya'da, ne Suriye'de, ne Irak'ta ne de ülke içerisindeki terörle mücadelede üzerimize oynanmış oyunu değiştirme şansımız olmazdı. Hepsi birbirinin ispatıdır".