ANASAYFA
TV PROGRAMLARI
PROGRAMLAR
YAYIN AKIŞI
CANLI YAYIN
24 RADYO
REKLAM
İLETİŞİM VE KÜNYE

İspanyol gazeteciye Demirtaş yanıtı: Başını sallama ben sallamıyorum

HABER MERKEZI - | Son Güncelleme Tarihi:
İspanyol gazeteciye Demirtaş yanıtı: Başını sallama ben sallamıyorum

Başkan Erdoğan, İspanyol bir gazetecinin tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş ile ilgili sorusuna tepki gösterdi. Erdoğan "Hukuk devletinde kararları yargı verir. Bir gazetecinin teröristleri savunması üzücü" dedi. Konuyu 24 TV'de Kaan Yakuphan'ın sunumuyla yayınlanan 'Akşam Haberleri'nde İspanya'da bulunan 24 TV Program Müdürü Zeynep Türkoğlu değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Madrid'de İspanya Başbakanı Sanchez ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Erdoğan, İspanyol bir gazetecinin Selahattin Demirtaş ile ilgili sorusuna tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye bir hukuk devletidir. Hukuk devletinde kararları yargı verir. Osman Kavala olsun kim olursa olsun hukuk neyi emrediyorsa onu yerine getiririz" diye konuştu.

Erdoğan "Sizlerin bu soruları sorması bizleri düşündürüyor. Hele bir basın mensubunun kalkıp da bu teröristleri böyle savunmuş olması bizi ciddi manada üzmektedir. Başını sallama. Başını sallama, bak ben dimdik çalışmama devam ediyorum." ifadelerini kullandı.

"BUGÜN GERÇEKTEN BU SORU MU?"

Durumun enteresan bir tarafı olduğunu dile getiren Türkoğlu, " İki ülkenin ticari ve geleceğine yönelik ufuklarını açıcı çok önemli imzalar atıldı. Türkiye ve İspanya açısından iki ülkenin kendi gündemleri açısından önemli olduğu kadar Filistin, Gazze konusunda önemli sözler söylenmiş ve bunların takipçisi olacaklarını belirtilmiş. Bu kadar ağır ve önemli gündemin ardından bu nasıl akla gelir? 'Bugün gerçekten bu soru mu?' bile denilebilirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan çok netti ama bununla birlikte bu gündemin zehirlenmesine de izin vermedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sorudaki kastı da gördüğü ifadeleri oldu aynı zamanda" şeklinde konuştu.