ANASAYFA
TV PROGRAMLARI
PROGRAMLAR
YAYIN AKIŞI
CANLI YAYIN
24 RADYO
İLETİŞİM
REKLAM
KÜNYE
}

İsrail'in zorla boşalttığı hastanede kalan bebeklerin çürümüş bedenleri bulundu

İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'nde zorla tahliye ettiği Nasr Çocuk Hastanesinin yoğun bakım ünitesinde kalan çok sayıda bebek ve çocuğun çürümüş bedenlerine ulaşıldı.

Güncelleme Tarihi: - AA
İsrail'in zorla boşalttığı hastanede kalan bebeklerin çürümüş bedenleri bulundu
İsrail kuvvetlerinin Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları 54. gününe ulaştı. İsrail ile Hamas arasındaki çatışmalara 4 günlüğüne verilen ve 2 gün uzatılan "insani ara"da ise son güne girildi.

İSRAİL'İN GAZZE'DE ZORLA BOŞALTTIĞI HASTANEDE KALAN BEBEKLERİN ÇÜRÜMÜŞ CESETLERİ BULUNDU

Gazze Şeridi'ne yönelik bombardımanın, İsrail ve Hamas arasında varılan "insani ara" uzlaşısıyla durmasının ardından Gazze kentindeki Nasr Çocuk Hastanesine giriş yapılabildi. El Meşhed TV'de yer alan habere göre, hastanenin çocuk yoğun bakım ünitesinde çok sayıda bebek ve çocuğun çürümüş cesetleri görüntülendi. İsrail'in ağır bombardımanın ardından zorla tahliye ettirdiği hastanenin yoğun bakım ünitesinde çok sayıda bebek ve çocuk kalmıştı. Hastaneye girişlere izin vermeyen İsrail güçleri, yoğun bakım ünitesindeki bebek ve çocukları ölüme terk etmişti.

İşte dakika dakika İsrail ile Filistin arasında yaşananlar:

00:18 İsrail ordusu, Gazze'de 10 İsrailli esir ile 4 Taylandlının Kızılhaç yetkililerine teslim edildiğini duyurdu

30 Kasım 2023

23:59 Mısır: Gazze'de kalıcı ateşkesin sağlanması için yoğun çaba gösteriyoruz

23:55 İsrail medyasına göre Hamas esir takası ve "insani aranın" uzatılması için yeni öneride bulundu

23:40 Katar: Filistin meselesinde adil ve kapsamlı barış için ciddi çalışma zamanı geldi

23:37 BM Genel Kurulu Başkanı, Gazze'deki "insani ara"nın tam ateşkese dönüşmesi gerektiğini söyledi

23:29 Suudi Arabistan: İsrail'in kendini savunmayla ilgili gerekçeleri zayıf ve kabul edilemez

23:07 Çin Dışişleri Bakanı Vang Yi, Gazze'de ateşkes için zaman sınırlaması olmaması gerektiğini belirterek buraya yönelik ablukanın kaldırılmasını talep etti

23:05 BM, İsrail'in Gazze'ye saldırılarıyla ilgili, "hesap verilebilirliğin" gereğini vurguladı

22:35 İsrail askerleri "insani araya" rağmen Gazze'de 3 Filistinliyi öldürdü

22:35 İsrail askerleri "insani araya" rağmen Gazze'de 3 Filistinliyi öldürdü

22:15 Eski İsrail Başbakanı Ehud Barak, Hamas Hareketi'nin Gazze Şeridi'nin kuzeyinde gücünü koruduğunu, güneyde de yenilme ihtimalinin düşük olduğunu belirtti

21:12 Gazze Belediye Başkanı Yahya es-Serrac, Gazze Kent Arşivi'ndeki 150 yıllık binlerce tarihi belgenin İsrail saldırılarında yok edildiğini belirtti

20:58 İsrail Genelkurmay Başkanı "insani aranın" ardından Gazze'ye yönelik saldırı planını onayladı

20:53 İngiltere'nin Orta Doğu'dan Sorumlu Devlet Bakanı Lord Tarık Ahmed, iki devletli çözümün Filistinliler ve İsrailliler için barış, güvenlik ve adaleti sağlayacağını söyledi

20:39 ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Linda Thomas-Greenfield, ABD'nin, İsrail'e sivil kayıpları önlemek için mümkün olan her türlü önlemi alması çağrısında bulunduğunu söyledi

20:38 Hamas, İsrail Maliye Bakanı Bezalel Smotrich'in işgal altındaki Batı Şeria'da yerleşim birimlerini güçlendirmek için büyük bütçeler ayırma önerisini, "Filistin toprağına, halkına ve kutsallarına yönelik saldırıların devamı" olarak nitelendirdi

19:56 Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, İsrail ile Hamas arasında varılan "insani ara"nın uzatılması için yoğun müzakerelerin devam ettiğini, Gazze'de "gerçek bir insani ateşkese" ihtiyaç olduğunu belirtti

19:46 DSÖ, Gazze'de acıların sonlandırılması için "kalıcı ateşkes" çağrısını yineledi

18:57 ABD'de, Virginia Demokrat Senatörü Mark Warner, İsrail'e, "Filistinli yetkililere giden bazı fonları serbest bırakması" tavsiyesinde bulundu

18:48 İsrail askerlerinin kara saldırılarıyla işgal ettikleri Gazze Şeridi'nde bir binayı sinagoga dönüştürdüğü bildirildi

18:35 Hamas, Rus vatandaşı 2 esiri serbest bıraktıklarını duyurdu

18:31 İspanya'da 200'den fazla kuruluş, 29 Kasım Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü dolayısıyla yaptığı ortak açıklamada, İspanya hükümetinden İsrail ile silah ticaretini kesmesini istedi

18:24 Fransa'da, İsrail'in Gazze'ye saldırılarının ardından Filistin'e destek açıklaması yapan gazeteci, sanatçı ve muhalif siyasiler aşırı sağcı gruplardan tehdit mesajları almaya devam ediyor

18:05 İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hamas'ın elindeki esirler serbest bırakıldıktan sonra, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılara devam edeceklerini söyledi

18:04 İsrail ordusu Cenin Mülteci Kampı'nda 2 Filistinlinin öldürüldüğünü duyurdu

17:57 İsrail basınına göre Gazze Şeridi'nde hala 146'sı İsrailli 161 esir bulunuyor

17:37 Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail'in daha önceki saldırılarında 3 esirin hayatını kaybettiğini duyurdu

17:17 İsrail'in Gazze'de zorla boşalttığı hastanede kalan bebeklerin çürümüş cesetleri bulundu

17:11 Almanya, Gazze'deki "insani ara"nın daha fazla insani yardım sağlamak amacıyla bir kez daha uzatılması çağrısında bulundu

17:00 İsrail ordusu, işgal altındaki Batı Şeria'da baskın düzenlediği Cenin kentinden çekildi.

16:01 Hamas ile varılan mutabakat kapsamında İsrail hapishanelerinden bu akşam serbest bırakılması beklenen 30 Filistinli esirin isimlerinin belli olduğu bildirildi.

14:20 İsrail ordusunun sınırda devriye gezen Lübnan'a ait askeri aracın yakınına ateş açtığı belirtildi

13:33 BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Türk: Gazze genelinde insani yardıma erişim sağlanmalı ve bu sürdürülebilir olmalı. Etkisi olan herkese, ateşkesin insan hakları ve insani gerekçelerle uzatılması konusunda çağrı yapıyorum.

11:34 İran, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansına (UAEA) İsrail'in nükleer silah tehditlerine karşı harekete geçme çağrısında bulundu.

11:25 İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Gazze'de çatışmalara "insani aranın" devam etmesi için çabaların sürdüğünü söyledi.

11:16 İsrail ordusunun kuşatma, baskın ve saldırılarına hedef olan Gazze Şeridi'ndeki Şifa Hastanesi'nin diyaliz bölümü iki hafta sonra yeniden açıldı ve ilk etapta 50 böbrek hastası tedavi altına alındı.

11:12 İsrail ile Hamas arasında varılan esir takası mutabakatı kapsamında serbest bırakılan Filistinli çocuk esirlerden Hamza el-Magribi'nin annesi Amani el-Magribi, "Oğlum hapse girdiğinde çocuktu, böyle sakalı falan yoktu. Oğlum gözlerimden uzak hapiste büyüdü." dedi.

11:11 Uluslararası Ceza Mahkemesinde (UCM) Filistinli mağdurları savunan ünlü Fransız avukat Gilles Devers, Anadolu Ajansının (AA) İsrail'in Gazze'de beyaz fosfor kullandığını kanıtlayan fotoğraflarını, şikayet dosyasına delil olarak dahil edilmesi için mahkemeye sunacaklarını söyledi.

11:10 İsrail basını, Hamas ile Tel Aviv arasında arabulucular aracılığıyla devam eden müzakereler sonucunda İsrail ordusunun bir kısmını işgal ettiği Gazze Şeridi'nde çatışmalara verilen "insani aranın" birkaç gün daha uzatılabileceğini bildirdi.

11:06 Filistin asıllı ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Rashida Tlaib, Hamas'ın elindeki İsrailli esirlerin yanı sıra İsrail hapishanelerinde haksız yere tutulan Filistinli mahkumların serbest bırakılması çağrısında bulundu.

10:49 Filistin destekçisi bir grup aktivist, Gazze'de ateşkes sağlanması çağrısında bulunmak amacıyla ABD Kongre binası yakınlarında bir araya geldi.

10:44 G7 ülkelerinin dışişleri bakanları, İsrail-Filistin çatışmasındaki bütün esirlerin serbest bırakılması ve tüm yabancı uyrukluların bölgeden tahliye edilmesi çağrısı yaptı.

10:07 ABD'de Demokrat Senatör Peter Welch, "daha fazla sivil kaybını önlemek" için Gazze'de "süresiz ateşkes" çağrısında bulundu.

09:30 İsrail Başbakanlık Ofisinin, Hamas ile varılan esir takası mutabakatı kapsamında bugün Gazze'den serbest bırakılması planlanan İsrailli esirlerin listesini teslim aldığı bildirildi.

08:04 Türkiye'den Gazze'ye ilaç ve tıbbi malzeme taşıyan, içerisinde 9 uzman sağlık çalışanının da bulunduğu askeri uçak, Kayseri Havalimanı'ndan Mısır'ın El-Ariş Havalimanı'na hareket etti.

04:52 Hamas, İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırıların yol açtığı yıkımın boyutunu görmeleri için gazeteciler ve medya kuruluşlarına bölgedeki varlıklarını yoğunlaştırmaları çağrısında bulundu.

04:20 İslami Cihad Hareketi Genel Sekreter Yardımcısı Muhammed el-Hindi, esirler konusunda iki taraftan da "herkese karşılık herkesin serbest bırakılması" denklemini kabul edebileceklerini belirterek, "İsrail, tüm esirlerimizi serbest bırakmaya hazırsa biz de hazırız." dedi.

03:41 Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro, Gazze'de İsrail ile Hamas arasında arabuluculuk çalışmalarındaki rolü dolayısıyla Katar'a övgüde bulundu.

02:44 İsrail ordusunun, işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyinde bulunan Cenin şehrine baskın düzenleyerek Cenin Mülteci Kampı ile 3 hastaneyi kuşattığı ve Filistinlilerle çatıştığı bildirildi.

01:57 Katar'da, İsrailli askerler de dahil Gazze'deki tüm esirlerin serbest bırakılmasına karşılık, Tel Aviv'in İsraillileri öldürmekten "hüküm giyen" Filistinli esirleri salıvermesini içeren "uzun vadeli ateşkes" için yeni bir anlaşmanın imzalanması yönünde müzakerelerin yapıldığı bildirildi.

00:48 İsrail güçlerinin, işgal altında bulunan Batı Şeria'nın Cenin kentindeki devlet hastanesinin girişinde yaralı Filistinliyi ambulansın içinde gözaltına aldığı bildirildi.

00:18 Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, İsrail ve Hamas arasında anlaşmaya varılan "insani aranın" kilit sorunları çözmediğini dile getirdi.

00:00 ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), İsrail'in Hamas ile vardığı "insani ara" uzlaşmasının sona ermesinden sonra güney Gazze'ye yapacağını açıkladığı operasyonlarda "sivil kayıpları ve sivil güvenliği hesaba katması" gerektiğini belirtti.