ANASAYFA
TV PROGRAMLARI
PROGRAMLAR
YAYIN AKIŞI
CANLI YAYIN
24 RADYO
REKLAM
İLETİŞİM VE KÜNYE

ABD ve Avrupa'dan Ukrayna'ya bir yardım daha: "Desteğimiz güçlü ve sarsılmaz"

AA - | Son Güncelleme Tarihi:
ABD ve Avrupa'dan Ukrayna'ya bir yardım daha: "Desteğimiz güçlü ve sarsılmaz"

ABD, Almanya, Hollanda, Romanya ve İtalya'nın, Ukrayna'ya ek stratejik ve taktik hava savunma sistemi sağlayacağı bildirildi. Açıklamada, Moskova'ya ve dünyaya mesajımız açık, Ukrayna'ya desteğimiz güçlü ve sarsılmazdır" ifadelerine yer verildi.

ABD, Almanya, Hollanda, Romanya ve İtalya liderleri, ortak bir açıklama yayımladı.

Açıklamada, Rusya'nın devam eden saldırganlığına karşı kendisini savunması için Ukrayna'ya ek hava savunma yetenekleri sağlamaya kararlı olunduğu belirtilerek, "Bugün, toplu olarak Ukrayna'ya, ek Patriot bataryaları da dahil olmak üzere ilave stratejik hava savunma sistemleri sağladığımızı duyuruyoruz" denildi.

"UKRAYNA'YA DESTEĞİMİZ GÜÇLÜ VE SARSILMAZDIR"

Buna ek olarak gelecek aylarda ABD ve ortaklarının, Ukrayna'ya onlarca taktik hava savunma sistemi sağlamayı planladığı da aktarılan açıklamada, Ukrayna'ya güvenlik yardımı sağlamaya devam eden 50'den fazla ülkeden oluşan koalisyona teşekkür edildi.

Açıklamada, "Ayrıca NATO'nun, Ukrayna'nın NATO ile birlikte çalışabilen entegre bir hava ve füze savunma mimarisi geliştirme çabalarını destekleme yönündeki çalışmalarını da memnuniyetle karşılıyoruz. Moskova'ya ve dünyaya mesajımız açık: Ukrayna'ya desteğimiz güçlü ve sarsılmazdır." ifadelerine yer verildi.